Konference

Pátek 17. 10. 2014 – Konference – CSR – marketing nebo reálný přínos – komu, pro koho?

CSR známá také jako společenská odpovědnost firem je velice často skloňované téma. Velké korporáty ho samozřejmě mají ( v médiích můžeme vidět generální ředitele mýt okna v neziskovce nebo sázet stromky v parku apod.), pro malé firmy to přeci není a střední firmy zjišťují, o čem se to vlastně mluví. Nebo je to všechno jinak?

Čas konání: 8:30 – 14:00
Místo: Pivovar Staropramen, Praha

Program

8:30 – 9:00 Registrace ůčastníků
9:30 – 11:15 Vystoupení jednotlivých řečníků

Leoš Kubíček – President JCI Czech Republic 2014
Jan Bartošek – místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Leon Jakimič – President of Lasvit
Libor Marek – Chairman of the Board, Amnesty International Czech Republic
Adéla Jansová – coordinator, Um sem um tam
Jitka Weber – Principal at Pedersen & Partners

11:15 – 11:30 Coffee break & snack
11:30 – 12:30 Vystoupení řečníků

Hynek Rais – Head of HR & Development, Equa bank a.s.
Markéta Dvořáčková – Head of PR & Internal Communication, Equa bank a.s.
Olivier Clerc – Creative brand lead & ideas doer, expert & consultant

12:30 – 13:30 Focus Groups 13:30 – 14:00 Závěr konference

Program ke stažení

Česky

Pozvánka na CZEKO 2014

Pozvánka na páteční konferenci a welcome party

English

Invitation to CZEKO 2014

Konference bude probíhat v českém a anglickém jazyce a bude tlumočena do angličtiny-češtiny.

Registrace

Registrujte se na páteční program prostřednictvím tohoto formuláře.

Vstup na páteční konferenci je zdarma při koupi celé vstupenky na CZEKO 2014 – registrační formulář CZEKO 2014.

Poplatky za páteční program

Poplatek za konferenci činí 190,– Kč

Poplatek za páteční welcome párty je 490,– Kč

Zvýhodněný balíček za konferenci a welcome párty pouze 600,– Kč

Profily řečníků

Leoš Kubíček

Leoš Kubíček

Bio:
Je majitelem společnosti BCF s.r.o. z Českých Budějovic, kterou založil v roce 2005. Dříve působil ve vedoucích pozicích jak v českých, tak v nadnárodních firmách, byl zodpovědný za zavádění nové značky an český a slovenský trh, vyjednávání s nadnárodními řetězci a trénování a koučování obchodních a marketingových týmů. Od roku 2010 se intenzivně se svou společností věnuje pomoci jiným organizacím či jednotlivcům při zavádění změn, transformačních procesech, zvedání obratu a strategickém řízení. V roce 2010 stál u založení Národní organizace JCI ČR. V roce 2013 byl zvolen do role Lokálního prezidenta jihočeské JCI a v letošním roce řídí národní organizaci JCI Czech republic z pozice Národního prezidenta.

Přednáška
Cílem prezentace je představení největší mezinárodní networkingové organizace na světě (Junior Chamber International) spojující aktivní lidi ve věku 18 – 40 let napříč obory, její uskutečněné aktivity jak na mezinárodní, tak na lokální úrovni za letošní rok a včetně výhledu do budoucna.

Leon Jakimič

Leon Jakimič

Bio:

Devětatřicetiletý rodák z Liberce z rusko-srbskými kořeny odešel v devatenácti letech studovat do Kalifornie, kde absolvoval Loyola Marymount University v Los Angeles. V roce 2005 završil své vzdělání titulem MBA na Northwestern University. Společnost Lasvit, s.r.o., jejíž název spojuje slova láska a svit, založil v roce 2007 poté, co odešel z Preciosy. Vloni už dosáhla takřka miliardového obratu. Prodává skleněné lustry, plastiky a stěny pro bohaté šejky, kasina, velké hotely jako Shangri-La nebo Hyatt, osvětlila i dubajské metro. Lasvit, s.r.o. má nyní 350 zaměstnanců v deseti pobočkách na třech kontinentech: Evropa – Česko (ředitelství, design, výroba), Londýn, Milán; Asie – Hongkong, Peking, Šanghaj, Singapur, Dubaj; Severní Amerika – Los Angeles, New York. V roce 2012 společnost založila firemní nadační fond Lasvit. V rámci firemní filantropie věnuje společnost Lasvit na dobročinné účely každoročně část svého zisku a díky svému fondu tak pomáhá potřebným především v oblasti Libereckého kraje, kde sídlí. Hlavními oblastmi, které v rámci fondu podporuje, jsou školství a vzdělávání, podpora humanitárních a sociálních projektů, dětské sportovní aktivity a podpora mladých designérů a vzdělávacích projektů v oblasti designu.

Přednáška – Lasvit story – příběh českého skla, které dobývá svět
Sklářská a designérská společnost Lasvit, kterou v roce 2007 založil Leon Jakimič se proslavila unikátními skleněnými plastikami a svítidly, která dodává do celého světa. Elegantně spojuje tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designy. Firma spolupracuje s předními světovými i českými designéry. Projekty Lasvitu lze najít napříč celým světem, od evropských metropolí, jako jsou Londýn, Paříž a Praha, přes Moskvu, Los Angeles, Melbourne, Hong Kong, Singapur až po Dubaj. Příběh Lasvitu bude vyprávět zakladatel společnosti Leon Jakimič.

Jitka Weber

Jitka Weber

Bio:
Pedersen & Partners je přední mezinárodní personální společnost zaměřující se na vrcholový management, která má 52 poboček ve 50 zemích světa. Paní Weber ve firmě od roku 2012 zastává pozici regionální senior konzultantky pro Německo, Rakousko a Švýcarsko se zaměřením na sektory zdravotní péče, biotechnologie a chemie. Předtím, než se stala součástí Pedersen & Partners, pracovala jako partner a vedoucí oddělení pro Life Science a zdravotní praxi v mezinárodní personální společnosti, její pracovní zkušenosti a odbornost jsou v těchto sektorech pro tyto trhy nepřekonatelné. Jakožto rodilá Češka získala paní Weber titul Ph.D. na Jihočeské univerzitě a vybudovala si ucelenou kariéru v rámci Rakouska, Německa, Švýcarska, jakož i České republiky a Slovenska. Je zkušenou lektorkou a odborným expertem. Hovoří plynně pěti jazyky.

Přednáška:
Výzkum z dotazování na osobní vztah a aktivní podíl na CSR jako součásti profilu u manažerů zapojených do výběrových řízení na vysoké manažerské pozice.

Libor Marek

Libor Marek

Bio:
Člen dozorčí rady občanského sdružení Um sem um tam, ve kterém působí od jeho založení na Social Innovation Campu v březnu 2012. Toto sdružení spravuje on-line platformu na spojování dobrovolné práce profesionálů ze soukromého sektoru s projekty nevládních organizací. Libor působí od března 2009 v české Amnesty International na pozici koordinátora sociálních sítí a od dubna 2011 jako člen/pokladník Správní rady. V současné době věnuje nejvíce času prolínání zkušeností a pohledů manažera z korporátního sektoru do nevládní organizace. Nadále se také věnuje novým médiím a jejich využití pro práci Amnesty International a to i na mezinárodní úrovni. V červenci 2012 spoluzakládal on-line platformu Kliktivisti.cz, která se zabývá sdílením zkušeností, znalostí a nástrojů z oblasti nových médií a technologií pro nevládní organizace.

Prezentace
CSR jako Corporate Sustainability and Responsibility" Udržitelnost a sociální odpovědnost se stávají nedílnou součástí života firem a jejich zaměstnanců a zaměstnankyň. Důležité je uvědomit si, jak docílit toho, aby to nebylo pouze něčím na papíře? Odpověď na tuto otázku můžeme hledat v roli a motivaci lídryň a lídrů v rozvoji firemní kultury, udržitelnosti a rozvoji celého byznysu při spolupráci s konkurencí na národní i mezinárodní úrovni.

Hynek Rais

Hynek Rais

Bio:
Hynek Rais se v oblasti lidských zdrojů pohybuje od roku 1995. Do Equa bank přišel z INDRA SISTEMAS, kde působil tři roky jako ředitel Lidských zdrojů pro střední a východní Evropu. Z přechozích zkušeností mimo jiné pracoval od roku 2006 až do roku 2010 v Českých aeroliniích, kde zastával pozici ředitele pro oblast odměňování a benefitů a člena privatizačního týmu .Hynek Rais absolvoval odborné stáže v Belgii, Nizozemí a ve Španělsku.Vys­tudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, obor Ekonomie.

Přednáška

Začínající firma a její možnosti společenské odpovědnosti:

  • stanovení strategie CSR a jednotlivých etap realizace
  • podpora managementu a důvěra akcionáře
  • zapojení zaměstnanců
  • měření efektivity CSR"

Markéta Dvořáčková

Markéta Dvořáčková

Bio:
Markéta Dvořáčková působí v oblasti komunikace již 20 let. Svoji profesní dráhu zahájila jako novinář, mimo jiné působila například v Lidových novinách. V roce 1998 nastoupila na tiskové oddělení Komerční banky, kde pracovala 6 let, poté odešla do Citibank na pozici Public Affairs Officer. Zde byla součástí vedení banky a měla na starosti kromě externí a interní komunikace také společenskou odpovědnost a sponzoring. Po čtyřech letech v Citibank odešla do skupiny GE Money, kde byla zodpovědná převážně za externí komunikaci společností GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto, a to jak v ČR, tak na Slovensku. V roce 2010 si rozšířila své zkušenosti v oblasti FMCG, neboť nastoupila na pozici ředitelky Komunikace a členky managementu L´Oréal Česká republika. Odtud se v roce 2012 vrátila do bankovnictví, a to do nově příchozí banky – Equa bank. Zde působí dodnes na pozici ředitelky PR a interní komunikace. Kromě externí a interní komunikace má na starosti též společenskou odpovědnost. Je členkou Senior management týmu. Více než 4 roky je také tutorkou MBA programů na LIGS University, kde vyučuje komunikaci a společenskou odpovědnost firem.

Přednáška

Začínající firma a její možnosti společenské odpovědnosti:

  • stanovení strategie CSR a jednotlivých etap realizace
  • podpora managementu a důvěra akcionáře
  • zapojení zaměstnanců
  • měření efektivity CSR"

Olivier Clerc

Olivier Clerc

Bio:
33 years of expertise in creativity in Design, communication, marketing and strategic branding, his passion drives him to become consultant for Innovation & Creative brands

Presentation: CSR500.com, white labels for non-profit organisation services

Private labels, White labels or store brands. Why not to apply the principle to NGO, Social Enterprises & non-profit organisations' services with the partnership of Corporate Social Responsibility (CSR) programs from small, medium or large enterprises? How can it work?

Olivier introduces the new & innovative concept which facilitates a longterm relationship between CSR program of small & medium enterprises with small & medium Non-profit organisations: a win-win partnership & collaboration fulfilling expectations of NGOs and enhance easy & effective CSR projects.

Adéla Jansová

Adéla Jansová

Bio
Spoluzakladatelka projektu Um sem um tam a organizátorka konferencí Profesionálové – to nejlepší ze spolupráce byznysu a neziskovek. Kromě propojování neziskových organizací s lidmi z byznysového prostředí se také několik let věnuje PR, nejprve v agenturách, poslední tři roky na volné noze. 

Přednáška
Profesní dobrovolnictví jako prostředek rozvoje lidí a organizací" Dobrovolnictví není jen hrabání trávy, natírání laviček nebo hlídání dětí. Kromě osobního rozvoje, kterým je dobrovolnictví protknuto od základu, může nabídnout také rozvoj profesní. Během pár hodin spolupráce s neziskovou organizací má člověk možnost získat nejen kontakty, zkušenosti, nové pohledy na svět a originální reference, ale také příležitost k ověření svých profesních dovedností.

SLOVO PREZIDENTA JCI ČR

Václav Ševčík

Václav Ševčík

Prezident JCI ČR 2016

Zveme Vás na nabitý program čtyřdenního národního kongresu JCI ČR, na setkání se členy, partnery, skvělými spíkry a lektory z ČR i zahraničí. Přidejte se k nám!

POKRAČOVÁNÍ

JCI ČR na Facebooku

SPONZOŘI A PARTNEŘI 2016

     
Sponzoři
SAP
E.ON
Budweiser Budvar
INPRESS a.s. rubinion s.r.o. BURI MADE, s.r.o..
Business for Breakfast. BCF agentes IT
Mediální partneři
Budějcká Drbna JTV
Barbar  
Partneři  
AMSP  
Jihočeská hospodářská komora  

Tvorba webových stránek: Creative Vision s.r.o.